Pradžia

 

zenitas_logo

„Zenitas“

Serija „Zenitas“ leista 1971–1992 m. leidyklų „Vaga“ ir „Vyturys“ (nuo 1985 m.). Išleistos 53 knygos. Paprastą bibliografinį sąrašą galite peržiūrėti čia.


1971197219731974197519761977197819791980
1981198219831984198519861987198819891990
1992
„Bonus Animus“: • 200820092010

 

1971 m.

fantazijos_salies_svečiai

Apsakymų rinkinys

„Fantazijos šalies svečiai“

(„Гости страны фантазии“, 1968 m.)

Aprašymas: Rinkinys sudarytas iš E.M. Forsterio, Dž.K. Džeromo, Dž. Londono, O. Hnerio, K. Mihalo, A. Morua, I. Hanterio, D. Budzaičio, Ch.M.S. Silvos, T. Kapotės, A. Lundkvisto, F. Karinčio, P. Levio, Dž.B. Pristlio, F.S. Ficdžeraldo apsakymų.
„Ne, į Fantazijos šalį šiandien keliaujame ne laisvalaikio praleisti. Ji šiam tikslui mažai tinkama. Ne taip paprasta rasti joje kertelę, kur užmirštum gyvenimo tikrovę. Šešėliai, kurie tave ten apsupa, kartais tamsūs ir keisti, bet daiktai, nuo kurių jie krenta, visiškai realūs. Jeigu šešėliai tamsūs, tai visų pirma, kad ryškūs šviesos šaltiniai. Po įkaitusiu šios šalies dangumi įsiliepsnoja įnirtingi ginčai apie žmogų, visuomenę, visą pasaulį. Juk ją apšviečia Protas. Čionai atkeliaujama ne tam, kad būtų pamiršta tikrovė, čionai ateinama, norint ją suprasti“. J. Kagarlickis.

Vertė: Aldona Apuokienė, Viktorija Miliūnaitė

Tiražas: 25 000 egz.

Apie rašytoją:

pragaištingas_laivas

Henris Katneris

„Pragaištingas laivas“

(Henry Kuttner)

Aprašymas:

Vertė: Romualda Zagorskienė

Tiražas: 15 000 egz.

Apžvalgos: skaityta.lt

Apie rašytoją:

amžinas_vėjas

Sergejus Žemaitis

„Amžinas vėjas“

(Сергей Жемайтис „Вечный ветер“, 1970 m.)

Aprašymas: S. Žemaičio apysaka „Amžinas vėjas“ rodo džiaugsmingą jūros tyrinėtojų darbą bendram komunistinės visuomenės labui. Svarbiausia veiksmo vieta – Indijos vandenynas, dirbtinė sala šiltuose vaiskiuose vandenyse, aplink salą protingi, žmones suprantantys delfinai gano banginius, saugo juos nuo ryklių ir dalginių, padeda tirti paslaptingų povandeninių tarpeklių gelmes, kur slepiasi milžiniški galvakojai. Skaitytoją patraukia žmonių ir delfinų, kaip nepriklausomų inteligentiškų būtybių, draugystė. Apysakos skaitytojas jaučia saulės nutviekstą jūrą, naudingo ir sunkaus darbo laimę darnioje būsimos žmonijos šeimoje, o jos fonas tokie pat draugiški santykiai su gyvūnais apskritai, ne vien tik su intelektualiais delfinais.

Vertė: Aleksandras Žirgulys

Tiražas: 15 000 egz.

Apie rašytoją: Vikipedija

1972 m.

vikingas_kolumbas

Haris Harisonas

„Vikingas Kolumbas“

(Harry Harrison „The Technicolor Time Machine“, 1967 m.)

Aprašymas: Laiko kelionių apysakoje „Vikingas Kolumbas“, naudodamas „chronoklazmas“ – neįtikėtinas situacijas, susidarančias dėl laiko kelionių, – H. Harisonas sukuria intriguojantį siužetą. Kiekvienas apysakos personažas – tai savo epochos socialinės psichologijos simbolis. Nepriekaištingas istorijos žinojimas, neišsenkantis humoras, virtuoziška kompozicija rodo aukštą H. Harisono kūrybos meistriškumą. Tai pirma H. Harisono knyga lietuvių kalba.

Vertė: Laima Grigaliūnienė ir Virgilijus Čepliejus

Tiražas: 25 000 egz.

Apie rašytoją: Vikipedija

vidurdienis_xxii_amžius

Arkadijus Strugackis, Borisas Strugackis

„Vidurdienis, XXII amžius“

(Аркадий и Борис Стругацкие „Полдень, XXII век“, 1961 m.)

Aprašymas: Apsakymų apie XXII amžių rinkinys.

Vertė: Viktoras Beržinis

Tiražas: 15 000 egz.

Apie rašytoją:

penkiese_į_mėnulį

Ježis Žulavskis

„Penkiese į mėnulį“

(Jerzy Żuławski „Na srebrnym globie. Rękopis z Księżyca“, 1903 m.)

Aprašymas:

Vertė: Jonas Pilypaitis

Tiražas: 25 000 egz.

Apie rašytoją:

1973 m.

pasaulio_valdovas

Aleksandras Beliajevas

„Pasaulio valdovas“

(Александр Беляев „Властелин мира“, 1926 m.)

Aprašymas:

Vertė: V. Bufas

Tiražas: 25 000 egz.

Apie rašytoją: Vikipedija

kosmoso_spąstuose

Martinas Keidinas

„Kosmoso spąstuose“

(Martin Caidin „Marooned“, 1964 m.)

Aprašymas: Jau vien knygos antraštė – „Kosmoso spąstuose“ – traukia skaitytojo dėmesį. Tai Amerikos kosmonautų tragedija, dėl kurios jie vos neliko įkalinti kosmose.
Romanas „Kosmoso spąstuose“ patraukia skaitytoją tikroviškumu. Tuo labiau kad jo autorius Martinas Keidinas, buvęs garsus lakūnas, o dabar vyriausybinis kosmonautikos klausimų konsultantas ir žurnalistas, pats dalyvavo visose amerikiečių kosminėse programose ir puikiai žino tai, apie ką rašo.
Romano herojai išėjo tą pačią mokyklą, kurioje mokėsi visi amerikiečių kosmonautai. Šiuo požiūriu jų likimai visiškai tipiški. Tačiau Keidinas sąmoningai parodo juos tragiškose aplinkybėse, norėdamas atskleisti nelabai informuotiems skaitytojams mūsų profesijos ypatumus.

Vertė: Osvaldas Aleksa

Tiražas: 25 000 egz.

Apie rašytoją:

rytdienos_grobikai

Sakio Komacu

„Rytdienos grobikai“

(„???“, ??? m.)

Aprašymas: Visa savo talento jėga japonų autorius S. Komacu romane „Rytdienos grobikai“ šaukia būti budriems, perspėja, jog už ateitį būtina kovoti dabar. Potencialūs rytdienos grobikai gyvena kartu su mumis, ir kiekvienas savo rankose mes turime dalelę visos Žemės rytdienos. Tai pabrėždamas autorius simboliškai herojumi pasirenka eilinė Japonijos tarnautoja, kuris turi nuspręsti Žemės likimą. Nuo atsakymo priklauso, ar „atgaivinti“ „užšaldytus“ žemės sprogmenis, ar ne. Ateivio iš kitos galaktikos lūpomis S. Komacu klausia, ar žmonija nenužudys savęs, ar mokės taikiai naudotis pačios sukurta technika.

Vertė: Arvydas Ališauskas

Tiražas: 15 000 egz.

Apžvalgos: skaityta.lt

Apie rašytoją:

1974 m.

laivas_virs_atlantidos

Viktoras Kernbachas

„Laivas virš Atlantidos“

(Victor Kernbach „Luntrea sublimă“, 1961 m.)

Aprašymas: Viktoras Kernbachas – rumunų rašytojas. Išmokęs rusų bei gruzinų kalbas, jis išvertė į rumunų kalbą tokių rašytojų kūrinius, kaip: Vladimiro Majakovskio, Šotos Rustavelio, Georgijaus Leonidzės ir kitų. Paties autoriaus kūriniai yra išversti į daugelį Europos kalbų. Didžiausio populiarumo susilaukė jo knyga „Laivas virš Atlantidos“. Meniškai interpretuodamas mokslo duomenis bei manuskriptus, įvairių tautų senovės padavimus ir legendas apie mįslingas ir dingusias žemes, remdamasis nūdienos hipotezėmis ir karštomis mokslininkų diskusijomis Europos žurnaluose, autorius sukūrė patrauklią, romantišką apysaką apie milžinišką Atlanto vandenyno salą Atlantidą, žuvusią kartu su visais gyventojais dėl didžiulės geologinės katastrofos, kurią sukėlė ateiviai iš kosmoso.

Vertė: Elzė Vildžiūnienė

Tiražas: 28 000 egz.

Apie rašytoją:

2001_metu_kosminė_odisėja

Arturas Klarkas

„2001 metų kosminė odisėja“

(Arthur C. Clarke „2001: A Space Odyssey“, 1968 m.)

Aprašymas: Artūro Klarko „2001 metų kosminė odisėja“ drauge su to paties pavadinimo Stanley Kubricko filmų – vienas ryškiausių mokslinės fantastikos kūrinių. Tirdami Mėnulį, astronautai atrando jo krateryje trijų milijonų metų senumo artefaktą – juodą monolitą, skleidžiantį paslaptingą elektromagnetinės energijos impulsą, kuris kažkokiu būdu yra susijęs su Saturno palydovu Japetu. Šiai paslapčiai tirti surengiama ekspedicija: išskrenda penki mokslininkai, „ginkluoti“ ypač galingu kompiuteriu EAL-9000, galinčiu savarankiškai perimti laivo valdymą. Tačiau skrydžio metu kompiuteris sunaikina komandą – ir vienintelis likęs gyvas astronautas pradeda savo kelionę į laiko ir visatos begalybę.

Vertė: Gražvydas Kirvaitis

Tiražas: 28 000 egz.

Apžvalgos: skaityta.lt

Apie rašytoją: Vikipedija

saves_atradimas

Vladimiras Savčenka

„Savęs atradimas“

(Владимир Иванович Савченко „Открытие себя“, 1967 m.)

Aprašymas:

Vertė: V. Norbutas

Tiražas: 15 000 egz.

Apie rašytoją:

1975 m.

andromedos_stamas

Maiklas Kraitonas

„Andromedos štamas“

(Michael Crichton „The Andromeda Strain“, 1969 m.)

Aprašymas: Knygos žanras – mokslinė fantastika. Tačiau toji fantastika neįprasta, knygos veiksmas vyksta 1967 m., tai yra praeityje. „Andromedos štame“ autorius piešia fantastinę, bet visai tikrovišką situaciją, kaip į Žemę patenka nežemiškos kilmės štamas ir kiek dėl to įvyksta tragedijų. Vaizduodamas dramatiškus, įtampos kupinus įvykius, autorius išreiškia protestą prieš mokslo pasiekimų taikymą Pentagono tikslams.

Vertė: Romualda Zagorskienė

Tiražas: 28 000 egz.

Apie rašytoją: Vikipedija

okeanautai

Sergejus Pavlovas

„Okeanautai. Visatos palėpė“

(Сергей Иванович Павлов „Акванавты“; 1968 m., „Чердак Вселенной“ 1971 m.)

Aprašymas:

Vertė: Sigitas Bautrėnas

Tiražas: 25 000 egz.

Apie rašytoją:

20000_myliu_po_vandeniu

Žiulis Vernas

„20 000 mylių po vandeniu“

(Jules Verne „Vingt mille lieues sous les mers“, 1869 m.)

Aprašymas:

Vertė: Petras Velička

Tiražas: 30 000 egz.

Apie rašytoją: Vikipedija

1976 m.

krakatitas

Karelas Čapekas

„Krakatitas“

(Karel Čapek „Krakatit“, 1922 m.)

Aprašymas:

Vertė: Vanda Rudavičiūtė

Tiražas: 25 000 egz.

Apie rašytoją: Vikipedija

nemirtingumo_formule

Anatolijus Dneprovas

„Nemirtingumo formulė“

(Анатолий Днепров „Формула бессмертия“, 1963 m.)

Aprašymas: Anatolijus Dneprovas (gimė 1919 m.) yra fizikos matematikos mokslų kandidatas. Pirmieji moksliniai fantastiniai jo apsakymai buvo išspausdinti 1958 m. Nuo to laiko išėjo nemaža mokslinių fantastinių jo apysakų ir apsakymų. A. Dneprovo kūrybai būdingi samprotavimai apie mokslo vystymosi perspektyvas (daugiausia kibernetikos, fizikos, biologijos srityje), apie tai, kaip mokslo pasiekimai gali būti nukreipiami prieš žmoniją.
Ir šio rinkinio apysakose autorius parodo, kokį poveikį dideli mokslo atradimai turėtų gyvenimui ir kokie pražūtingi jie būtų žmonijai, patekę į piktavališkas rankas.

Vertė: Adomas Subačius

Tiražas: 25 000 egz.

Apie rašytoją:

tarp_dvieju_epochu

Džekas Finėjus

„Tarp dviejų epochų“

(Jack Finney „Time and Again“, 1970 m.)

Aprašymas: Romano herojus Saimenas Morlis keletą kartų pabuvojo Niujorke prieš šimtą metų. Jis gali palyginti dvi epochas, mato, kad dvidešimtasis amžius davė žmonijai ne vien puikius išradimus. Juk net pačias laiko keliones jo amžininkai ketina panaudoti „nepageidautinai“ valstybei sunaikinti. Kadangi šios problemos sprendžiamos sumaniai jungiant fantastinį ir detektyvinį žanrą, romanas, be abejo, sudomins skaitytoją.

Vertė: V. Čepliejus

Tiražas: 25 000 egz.

Apžvalgos: skaityta.lt

Apie rašytoją:

1977 m.

laiko_masina

Herbertas Džordžas Velsas

„Laiko mašina. Daktaro Moro sala“

(H.G.Wells „The Time Machine“, 1895 m.; „The Island of Doctor Moreau“ 1896 m.)

Aprašymas:

Vertė: Gražvydas Kirvaitis

Tiražas: 20 000 egz.

Apie rašytoją: Vikipedija

Ajakso žuvimas

Pavelas Vežinovas

„Ajakso žuvimas; Virš visko“

(Павел Вежинов „Гибелта на Аякс“, „Над всичко“, 1973 m.)

Aprašymas: Pavelas Vežinovas – vienas bulgarų mokslinės fantastikos pradininkų. Tiek jo romanas „Ajakso“ žuvimas“, tiek apysaka „Virš visko“ populiarūs Bulgarijos jaunimo tarpe. Šie rašytojo kūriniai – tai tarytum „antifantastika“. Jo herojai, Žemės kosmonautai, randa tolimoje planetoje ne pabodusius mąstančius roplius, ne pabaisas, o tokius pat žmones. Autorius išplečia žmonijos ir žmogiškosios pareigos sąvokas, kartu su savo herojais spręsdamas, kokie turėtų būti šių dviejų žmonijų santykiai.

Vertė: Birutė Želvytė

Tiražas: 10 000 egz.

Apie rašytoją:

purpurine_planeta

Sergejus Žemaitis

„Purpurinė planeta“

(Сергей Жемайтис „Багряная планета“, 1973 m.)

Aprašymas:

Vertė: Gražina Ramanauskienė

Tiražas: 20 000 egz.

Apie rašytoją: Vikipedija

1978 m.

soliaris

Stanislavas Lemas

„Soliaris“

(Stanisław Lem „Solaris“, 1968 m.)

Aprašymas: Lenkų rašytojas S. Lemas romane teigia, jog žmonių tarpusavio bendravimas yra jėga, galinti socializuoti net visiškai svetimas žmogaus rasei gyvybės formas ir net tolimoms gyvybės formoms ne svetimi žmogiški jausmai. Rašytojas siekia įrodyti, kad aplinkinių pasaulių pažinimas, remiantis tik proto jėga ir atmetant jausmus, yra neįmanomas.

Vertė: Giedrė Juodvalkytė

Puslapių: 183 p. Tiražas: 30 000 egz.

Apžvalgos: skaityta.lt

Apie rašytoją: Vikipedija

trifidų_dienos

Džonas Vindemas

„Trifidų dienos“

(John Wyndham „The Day of the Triffids“, 1951 m.)

Aprašymas: Romane „Trifidų dienos“ vaizduojama baisi katastrofa, ištikusi visą žmoniją, ir tos katastrofos išvengusių žmonių pastangos išsilaikyti, atkurti tvarką žemėje. „Trifidų dienos“ – pirmasis Džono Vindemo romanas lietuvių kalba.

Vertė: Kristina Miliūnienė

Tiražas: 20 000 egz.

Apžvalgos: skaityta.lt.

Apie rašytoją:

1979 m.

susitikimas_su_rama

Arturas Klarkas

„Susitikimas su Rama“

(Arthur C. Clarke „Rendezvous with Rama“, 1972 m.)

Aprašymas: Tai istorija apie penkiasdešimties kilometrų ilgio cilindro formos ateivių kosminį laivą, patekusį į Saulės sistemą. Istorija pasakojama tyrinėtojų akimis, kurie patenka į laivą siekdami atskleisti jo paslaptis.

Vertė: Julija Lapienytė

Tiražas: 30 000 egz.

Apie rašytoją: Vikipedija

galaktikos_balade

Emilis Manovas

„Galaktikos baladė“

(Эмил Манов „Галактическая баллада“, 1971 m.)

Aprašymas: Šio romano veiksmas vyksta 3033 metais, per pagrindinio herojaus Luji Gile prisiminimus grįžtama į Žemę prieš tūkstantį metų, jo lūpomis pasakojama apie klajones po kosmosą, gyvenimą kitose planetose, susitikimus su protingais ir kilniais prevenianais, beprasmiškai egzistuojančiais griziečiais, praradusiais savo nuomonę ir valią ergoniečiais... Luji Gile grįžta po tūkstantmečio klajonių po kosmosą perspėti žmoniją dėl despotizmo, vienvaldystės, minties ir jausmo degradacijos pavojaus... Tačiau per tą laiką ir žmonijos gyvenime įvykę daug gražių permainų.

Vertė: Vygandas Račkaitis

Tiražas: 20 000 egz.

Apie rašytoją:

1980 m.

fajetai

Aleksandras Kazancevas

„Fajetai“

(Александр Петрович Казанцев „Фаэты“, 1974 m.)

Aprašymas:

Vertė: Petras Keidošius

Tiražas: 30 000 egz.

Apie rašytoją:

galingųjų_bejėgiškumas

Heineris Rankas

„Galingųjų bejėgiškumas“

(Heiner Rank „Die Ohnmacht der Allmächtigen“, 1978 m.)

Aprašymas: Žemės gyventojas Asmas patenka į kitą planetą su labai tobula technika. Čia nėra nei nepriteklių, nei rūpesčių, nei ligų, nei senatvės, nei nusikaltimų, nei bausmių. Bet, pasirodo, žmogaus nežavi toks gyvenimas, kai žino, kad viskas bus padaryta be jo, kad rytdiena bus tokia pat kaip šiandiena, kai lieka tiktai teisė džiaugtis gyvenimu. Išryškėja, kad didžiausias žmogaus prigimties privalumas – jo nepasitenkinimas tuo, kad pasiekta, noras nuodugniau ir plačiau pažinti aplinką ir save. Tik nuolat tobulėdamas ir įnešdamas savo indėlį į žmonijos pažangą, žmogus pats patiria didžiausią laimę.

Vertė: J. Kilnius

Tiražas: 30 000 egz.

Apie rašytoją:

miestas

Klifordas Donaldas Saimekas

„Miestas“

(Clifford D. Simak „City“, 1952 m.)

Aprašymas: Autorius, paties žodžiais tariant, parašė romaną „apimtas nevilties ir pasišlykštėjimo masinėmis žudynėmis, kaip protestą prieš karą, kuris ne tik kainavo milijonus gyvybių bei apnuodijo milijonus kitų, bet ir pagimdė naują ginklą, galintį sunaikinti ir armijas, ir tautas“. Tarsi atsvarą baisybių ir žiaurumų pasauliui rašytojas aštuoniose romano sakmėse kuria savotišką fantastinį pasaulį, kupiną žmogiško jautrumo, švelnumo ir dvasios tvirtybės, ko „taip stinga mūsų pasauliui“. Knygos veiksmas vyksta ateityje, kai Žemėje išlikę tik šunys ir robotai, diskutuojantys apie tai, ar žmonės apskritai kada nors egzistavo. Romanas apdovanotas tarptautine fantastinės literatūros premija.

Vertė: Gražvydas Kirvaitis

Tiražas: 30 000 egz.

Apžvalgos: skaityta.lt

Apie rašytoją:

1981 m.

net_patys_dievai

Aizekas Azimovas

„Net patys dievai“

(Isaac Asimov „The Gods Themselves“, 1972 m.)

Aprašymas: Amerikiečių rašytojo, mokslininko ir mokslo populiarintojo romanas, keliantis aktualią mokslininkų ir politinių veikėjų moralinės atsakomybės problemą. Tai triptikas, kurio visas dalis jungia viena tema: racionalizmas be žmogiškumo skleidžia blogį. Knyga dedikuota Žmonijai, tikint, kad kova su beprotybe vis dėlto bus laimėta.

Vertė: Nijolė Chijenienė

Tiražas: 30 000 egz.

Apie rašytoją: Vikipedija

pasaulio_dvasia

Michailas Jemcevas, Jeremijus Parnovas

„Pasaulio dvasia. Blyškiojo Neptūno lygtis“

(Михаил Тихонович Емцев, Еремей Иудович Парнов „???“ ir „Уравнение с Бледного Нептуна“, 1964 m.)

Aprašymas: Apysakose nagrinėjamos filosofinės nūdienos mokslo problemos, dialektiniai jo greito vystymosi prieštaravimai, poveikis žmonių likimams ir sąmonei.

Vertė: Aldona Adomavičiūtė

Tiražas: 20 000 egz.

Apie rašytoją:

homunkulai

Peteris Lorencas

„Homunkulai“

(Peter Lorenz „Homunkuli“, 1976 m.)

Aprašymas: Mokslinis fantastinis VDR rašytojo romanas nukelia skaitytoją į 2037 metus. Talentingi Amerikos mokslininkai sugeba sukurti dirbtinį žmogų ir net organizuoja masinę jų gamybą. Tačiau homunkulai turi tapti tik naikinimo įrankiu militaristų rankose. Erudicija pranokdami savo kūrėjus, homunkulai sužlugdo niekšiškas karo kurstytojų užmačias. Knygoje gvildenama, kokį vaidmenį žmogaus gyvenime vaidina sąžinė, atsakomybė už savo veiksmus prieš visą žmoniją.

Vertė: Vytautas Markevičius

Tiražas: 30 000 egz.

Apie rašytoją:

1982 m.

paskutinis_karas

Kirilas Bulyčiovas

„Paskutinis karas“

(Кир Булычёв „Последняя война“, 1970 m.)

Aprašymas: Kosminis laivas su įgula skrenda į Galaktikos centrą ir patenka į Mėlynąją planetą, kurioje ką tik pasibaigęs branduolinis karas. Čia valdžią vis dar laiko savo rankose karo sukėlėjai generolai. Kosmonautai stoja pavergtos liaudies pusėn, patenka uzurpatorių nelaisvėn. Pagaliau nuverčia generolų valdžią ir grįžta į Žemę.

Vertė: Petras Velička

Tiražas: 20 000 egz.

Apie rašytoją: Vikipedija

pradzios_pabaiga

Rėjus Bredberis

„Pradžios pabaiga“

(Ray Bradbury)

Aprašymas: Amerikiečių fantasto R. Bredberio apsakymai, kuriuos vienija autoriaus tikėjimas žmogumi, tuo, kad žmonijos istorijai lemta nusitęsti į begalybę. Apsakymai iš rinkinių „The Illustrated Man“ (1951 m.), „R is for Rocket“ (1962 m.), „The Machineries Of Joy“ (1964 m.) ir „S is for Space“ (1966 m.).

Vertė: Nijolė Chijenienė

Tiražas: 30 000 egz.

Apie rašytoją: Vikipedija

1983 m.

visiskas_uztemimas

Džonas Braneris

„Visiškas užtemimas“

(John Brunner „Total Eclipse“, 1974 m.)

Aprašymas: Vieno žymiausių šių dienų anglų rašytojų Dž. Branerio fantastinio romano veiksmas vyksta 2028 metais Drakono Sigmos planetoje. Ekspedicija iš Žemės nustatė, kad ten gyveno aukštos civilizacijos būtybės, kurios išnyko per labai trumpą – vos trijų tūkstantmečių – laikotarpį. Kodėl? Atsakymo į šį klausimą ieško trisdešimties žmonių grupė. Pagaliau Ijenui Makoliui pavyksta įminti civilizacijos išnykimo paslaptį, tačiau laivas, turėjęs pargabenti mokslininkus į Žemę, taip ir nepasirodo...

Vertė: Juozas Subatavičius

Tiražas: 30 000 egz.

Apie rašytoją: Vikipedija

zmogus_amfibija

Aleksandras Beliajevas

„Žmogus amfibija“

(Александр Беляев „Человек-амфибия“, 1928 m.)

Aprašymas: Mokslinis-fantastinis romanas apie gydytoją, pakeitusį žmogaus anatomiją, pritaikiusį jį gyventi po vandeniu.

Vertė: Jonas Mackevičius

Tiražas: 30 000 egz.

Apie rašytoją: Vikipedija

Arkadijus Strugackis, Borisas Strugackis

„Neskirti pasimatymai“

(Аркадий Стругацкий, Борис Стругацкий „Неназначенные встречи“, 1980 m.)

Aprašymas: Broliai Strugackiai yra žinomi mokslinė fantastinės literatūros kūrėjai. „Neskirti pasimatymai“ – trečioji jų knyga lietuvių kalba. Joje spausdinamos dvi apysakos, „Piknikas šalikelėje“ ir „Mažylis“, kurias jungia bendra tema – kontaktai su kitų planetų civilizacijomis.

Vertė: Aldona Apuokienė

Tiražas: 20 000 egz.

Apžvalgos: skaityta.lt.

Apie rašytoją:

1984 m.

protingas_gyvunas

Roberas Merlis

„Protingas gyvūnas“

(Robert Merle „Un animal doué de raison“, 1967 m.)

Aprašymas: Šiuolaikinis prancūzų rašytojas R. Merlis romane pasakoja, kaip buvo išmokyti kalbėti delfinai, kuriuos JAV Centrinė žvalgybos valdyba bando panaudoti kariniams tikslams. Tačiau protingi gyvūnai yra ne tik aukšto intelekto, bet ir labai humaniški, todėl militaristų planai sužlunga.

Vertė: Stasė Banionytė

Tiražas: 30 000 egz.

Apie rašytoją:

1985 m.

miglu_sezonas

Jevgenijus Guliakovskis

„Miglų sezonas“

(Евгений Гуляковский „Сезон туманов“, 1979 m.)

Aprašymas: Rašytojo fantasto romane aprašomos kelionės į tolimas planetas, sunkus ir atsakingas kosmoso tyrinėtojų darbas. Pasakodamas apie pavojus, tykančius žmonių svetimose planetose, autorius pabrėžia, jog susidūrus su tų pasaulių paslaptimis bei jų gyventojų problemomis, nepakanka vadovautis vien šaltu protu, reikia dar ir jautrios širdies, kad kitoms civilizacijoms nebūtų padaryta nepataisoma žala.

Vertė: Vanda Šatkuvienė

Tiražas: 30 000 egz.

Apie rašytoją:

durys_i_vasara

Robertas A. Heinleinas

„Durys į vasarą“

(Robert A. Heinlein „The Door Into Summer“, 1957 m.)

Aprašymas: Amerikiečių rašytojo fantasto romanas apie inžinierių išradėją, kuris savo priešų užmigdomas šaltuoju miegu. Pabudęs po trisdešimties metų, jis randa būdą grįžti atgal, tačiau praeityje nepasilieka, nes ateitis visada gražesnė.

Vertė: Vida Brazauskienė

Tiražas: 20 000 egz.

Apie rašytoją:

1986 m.

menulio_vaivorykste_1

Sergejus Pavlovas

„Mėnulio vaivorykštė“
(kn. 1 „Juodaisiais pėdsakais“)

(Сергей Павлов „Лунная радуга“, кн.1 „По черному следу“, 1978 m.)

Aprašymas: Romane pasakojama apie grupę kosmoso desantininkų, kurie, tyrinėdami Urano mėnulių sistemą, įgijo ypatingų savybių, labai pakeitusių jų žmogiškąją prigimtį. Grįžus į Žemę kosmoso desantininkus stebi Tarptautinė kosmoso saugumo valdyba. Jos darbuotojai turi išnarplioti daugybę paslaptingų prieštaravimų.

Vertė: Stefa Bulkienė

Tiražas: 30 000 egz.

Apžvalgos: skaityta.lt

Apie rašytoją:

menulio_vaivorykste_2

Sergejus Pavlovas

„Mėnulio vaivorykštė“
(kn. 2 „Minkštieji veidrodžiai“)

(Сергей Павлов „Лунная радуга“, кн.2 „Мягкие зеркала“, 1983 m.)

Aprašymas: Antroje knygoje S. Pavlovas pasakoja apie kosmoso desantininkus, kurie tyrinėdami Urano mėnulių sistemą, įgijo ypatingų savybių, pakeitusių jų žmogišką prigimtį. Grįžusius į Žemę kosmoso desantininkus stebi Tarptautinė kosmoso saugumo tarnyba. Jos darbuotojai turi išnarplioti daugybę paslaptingų prieštaravimų. Romane autorius parodo pilotuojamos kosmonautikos perspektyvą, piešia vaizdingą Visatos mėnulių ir planetų apgyvendinimo panoramą.

Vertė: Adomas Subačius

Tiražas: 30 000 egz.

Apžvalgos: skaityta.lt

Apie rašytoją:

nematomas_zmogus

Herbertas Džordžas Velsas

„Nematomas žmogus“ (bei „Pasaulių karas“ ir „Žmogus, galėjęs daryti stebuklus“

(H. G. Wells „The Invisible Man“, 1897 m.; „The War of the Worlds“, „The Man Who Could Work Miracles“, 1989 m.)

Aprašymas: Knygoje pateikiami trys anglų rašytojo, fantastikos klasiko kūriniai. Pirmajame romane pasakojama apie talentingą mokslininką, kuris sugeba pasiversti nematomu, Antras – apie marsiečių įsiveržimą į Žemę. Apysakoje „Žmogus, galėjęs daryti stebuklus“ žaismingai pasakoja apie nevykusį stebukladarį.

Vertė: Karolis Vairas-Račkauskas

Tiražas: 30 000 egz.

Apie rašytoją: Vikipedija

1987 m.

oru_valdovai

Benas Bova

„Orų valdovai. Altairo vėjai“

(Ben Bova „The Weathermakers“, 1967 m., „The Winds of Altair“, 1972 m.)

Aprašymas: Amerikiečių rašytojas B.Bova, gimęs 1932 m., ilgą laiką dirbęs kosminių projektų sistemoje, 1971 m. pradėjo redaguoti žurnalą „Analog“ – vieną svarbesnių mokslinės fantastikos ir mokslo populiarinimo organų. Išleidęs per dvi dešimtis mokslinės fantastikos kūrinių, tiek pat mokslo populiarinimo knygų. Čia publikuojami kūriniai apie mokslininkų mėginimus reguliuoti Žemės klimatą, keisti kitos planetos atmosferą, kad joje galėtų gyventi žmonės.

Vertė: Vytautas Petrukaitis

Tiražas: 30 000 egz.

Apie rašytoją:

be_seselio

Atanasas Nakovskis

„Be šešėlio“

(Атанас Наковски „Без сенки“, 1970 m.)

Aprašymas: Plačiai žinomo bulgarų rašytojo fantastinių novelių trilogijoje gvildenama šiuolaikinės miesto visuomenės socialinių normų ir etinių principų evoliucija. Ateiviai iš kosmoso, aukštesnės civilizacijos atstovai, stebėdami žmonijos šiandieną, ima kištis į kasdienius ir įprastus žmonių santykius. Skaitytojas skatinamas pamąstyti apie tokių reiškinių galimybę.

Vertė: Birutė Želvytė

Tiražas: 30 000 egz.

Apie rašytoją:

1988 m.

sachmatu_miesto_kvadratai

Džonas Braneris

„Šachmatų miesto kvadratai“

(John Brunner „The Squares Of The City“, 1969 m.)

Aprašymas: Anglų rašytojo, Europos fantastų komiteto prezidento romane pasakojama apie tai, kaip masinės informacijos priemonėmis bandoma paveikti žmonių pasąmonę. Veiksmas vyksta autoriaus išgalvotoje Lotynų Amerikos šalyje, kurioje šachmatai – ne tik žaidimas...

Vertė: Kęstutis Šidiškis

Tiražas: 30 000 egz.

Apie rašytoją: Vikipedija

eldorado_liutai

Fransisas Karsakas

„Eldorado liūtai“

(Francis Carsac „La vermine du lion“, 1967 m.)

Aprašymas: Prancūzų rašytojas fantastas F. Karsakas romane „Eldorado liūtai“ vaizduoja tolimą planetą, įdomiai pasakoja apie jos gyventojus, papročius ir šventes, parodo, kokią žalą daro jiems religiniai prietarai ir fanatizmas. Pagrindinis knygos herojus, geologas Teraji Lapradas, kovoja dėl tos planetos nepriklausomybės.

Vertė: Aldona Adomavičiūtė

Tiražas: 45 000 egz.

Apžvalgos: skaityta.lt

Apie rašytoją:

vilciu_keliai

Viačeslavas Nazarovas

„Vilčių keliai“

(Вячеслав Назаров „Дороги надежд“, 1982 m.)

Aprašymas: Į šį rinkinį įeina brandžiausi V. Nazarovo mokslinės fantastikos kūriniai, kuriuose autorius su abejone svarsto, ar žmogui pavyks išsiveržti į kosmosą, pasigyventi tolimose planetose ir išvengti Žemės gyvenimui būdingų socialinių, moralinių, ekologinių problemų.

Vertė: Bronius Kurkulis

Tiražas: 30 000 egz.

Apie rašytoją:

svecias

Igoris Rosochovatskis

„Svečias“

(Игорь Маркович Росоховатский „Гость“, 1979 m.)

Aprašymas: Tarybinis rašytojas Igoris Rosochovatskis gimė 1929 metais Ukrainoje, Čerkasų srityje, Špolos mieste. Baigė Kijevo M. Gorkio pedagoginio instituto kalbos ir literatūros fakultetą. Daugiau kaip dvidešimt metų dirbo žurnalistu, nemažai keliavo, dalyvavo mokslinių kongresų veikloje.
1954 m. išėjo pirmoji jo knyga – eilėraščių rinkinys „Tiltas“. Prašė mokslinių fantastinių apsakymų bei apysakų: „Ryklio mįslė“, „Susitikimas laike“, „Istorijos ritė“, „Koks tu grįši“, „Uraganas“ ir kt. Drauge su UTSR Mokslų Akademijos nariu korespondentu, Valstybinės premijos laureatu A. Stognijum išleido mokslo populiarinimo knygą „KD – kibernetinis dubleris“.
Mokslinėje fantastinėje intriguojančio siužeto apysakoje pasakojama, kaip žmogaus antrininkas, sukurtas kosminei erdvei tirti, ištrūksta iš mokslininkų kontrolės ir pradeda gyventi tarp žmonių.

Vertė: Bronius Kurkulis

Tiražas: 30 000 egz.

Apie rašytoją:

1989 m.

Mihajus Gergejus

„Penkioliktasis kosmoso dėsnis“

(Gergely Mihály „A Kozmosz 15. törvénye“, 1984 m.)

Aprašymas: Tai pirmasis vengrų rašytojo fantastinis romanas. Knygoje pasakojama apie Žemėje įsigalėjusį tarptautinį terorizmą, ginklavimąsi. Pajutę grėsmę, kilusią Visatai, su terorizmu ima kovoti ateiviai iš kosmoso ziunai.

Vertė: Vitas Agurkis

Tiražas: 30 000 egz.

Apie rašytoją:

milžinas_virš_bedugnės

Aleksandras Lomas

„Milžinas virš bedugnės“

(Александр Ломм (Václav Klička) „Исполин над бездной“, 1967 m.)

Aprašymas: Čekų rašytojas A. Lomas (tikroji pavardė Vaclavas Klička) rašo čekų ir rusų kalbomis. Šio fantastinio romano veiksmas vyksta turtingoje Girliandijos šalyje, kurioje išsivystęs mokslas ir technika Romano centre – biologinio nemirtingumo galimybių ir prielaidų problema. Milžinas virš bedugnės – tai didžiajai mirties paslapčiai supriešintas visagalis žmogus. Įdomios problemos, veiksmo dinamiškumas, groteskiškos situacijos turėtų būti patrauklios plačiam skaitytojų ratui.

Vertė: Vanda Rudavičiūtė

Tiražas: 25 000 egz.

Apie rašytoją:

Sanikovo Žemė

Vladimiras Obručevas

„Sanikovo žemė“

(Владимир Афанасьевич Обручев „Земля Санникова“, 1926 m.)

Aprašymas: Žmonės pastebėjo, kad Šiaurės kryptimi skrenda paukščių pulkai. Pasirodo, tarp Arkties jūros ledkalnių ir ledlaukių, amžino įšalo salų, esama Žemės – gyvybės oazės, – kurioje išlikusi gausi pirmykštė augmenija ir gyvūnija, pirmykščiai žmonės. Apie Goriunovo ir jo bičiulių ekspediciją į paslaptingąją Sanikovo Žemę, apie jų susidūrimus su tos Žemės gyventojais onkilonais ir pirmykščiais žmonėmis vampu pasakojama žymaus geologo fantastiniame mokslo romane „Sanikovo Žemė“.

Vertė: Albina Venskevičienė

Tiražas: 50 000egz.

Apie rašytoją: Vikipedija

1990 m.

vilkolakis

Genadijus Praškevičius

„Vilkolakis“

(Геннадий Мартович Прашкевич)

Aprašymas: Žurnalistas, vulkanologas, rašytojas – taip labai trumpai būtų galima nusakyti sibiriečio Genadijaus Praškevičiaus kelią į literatūrą (rašytojas gyvena Novosibirske, dirba Vakarų Sibiro leidykloje). Nelabai įprasta, kad tas pats žmogus kurtų eilėraščius, publicistiką, pasakymus ir apysakas, kurių žymi dalis yra fantastiniai. Lietuvių skaitytojui kol kas tėra pažįstamos kelios jo fantastinės apysakos, spausdintos „Moksleivio“ ir „Nemuno“ žurnaluose. Žymus tarybinis fantastas Aleksandras Kazancevas apibūdina rašytojo kūrinius kaip realistinę, kartu politinę ir nuotykinę fantastiką.
Mokslinės fantastikos apysakose, išradingai siejant tikrovę ir išmonę, gvildenamos žmogiškumo, atsakomybės už savo artimą ir gamtą problemos nerimastingame mūsų pasaulyje.

Vertė: Rimantas Vanagas

Tiražas: 25 000 egz.

Apie rašytoją:

1992 m.

bezdzioniu_planeta

Pjeras Bulis

„Beždžionių planeta; Gerasis Leviatanas“

(Pierre Boulle „La Planète des singes“, 1963 m.; „Le Bon Léviathan“, 1978 m.)

Aprašymas: Prancūzų rašytojas P. Bulis romane „Beždžionių planeta“ aprašo dviejų mokslininkų ir žurnalisto nuotykius Sororos planetoje, kur protingos būtybės – beždžionės, o ne žmonės. „Gerasis Leviatanas“ – filosofinis volteriško tipo romanas, vaizduojantis amžiną Gėrio ir Blogio kovą. Pagrindinis herojus – atominis tanklaivis „Gargantiua“, pramintas Leviatanu, lyg nujaučiant, kad jis atneš nepataisomą ekologinę nelaimę.

Vertė: Vytautas Bikulčius

Tiražas: 30 000 egz.

Apžvalgos: skaityta.lt

Apie rašytoją:
 

logo

Leidyklos „Bonus Animus“ serija „Zenitas“

Leidykla „Bonus Animus“ šiuo metu yra išleidusi 7 knygas. Serija numeruojama.


 

2008 m.

pasaulių_karas

1. Herbert George Wells

„Pasaulių karas“

(H. G. Wells „The War of the Worlds“, 1989 m.)

ISBN: 978-9955-754-04-6.

Aprašymas: Į sudėti žymaus anglų rašytojo H. G. Velso šeši apsakymai ir vienas garsiausių jo romanų „Pasaulių karas“; ko gero vienas pirmųjų pasaulinėje literatūroje kūrinių apie Žemės gyventojų susidūrimą su nežemiška civilizacija. XIX a. pabaiga, netoli Londono iš dangaus nukritęs metalinis cilindras sukėlė vietinių gyventojų susidomėjimą. Tačiau pamėginus jį atidaryti smalsuolius sunaikino iš cilindro išlindęs neregėtas padaras. Žmonėms nespėjus suvokti, kas vyksta, iš dangaus pabiro kiti cilindrai, o iš jų išsilaipinę ateiviai pasistatė gigantiškas žudymo mašinas ir ėmė pulti žmones, nesunkiai palauždami jų pasipriešinimą. Atrodė, kad žmonija pasmerkta ir ją gali išgelbėti tik stebuklas.

Vertė: Karolis Vairas-Račkauskas.

Apie rašytoją: Vikipedija

žvaigždžių_dulkės

2. Neil Gaiman

„Žaigždžių dulkės“

(Neil Gaiman „Stardust“, 1999 m.)

ISBN: 978-9955-754-05-3.

Aprašymas: Šiuolaikinė britų rašytojo Neil Gaiman pasaka suaugusiems. Tai pasakojimas apie Tristaną Torną iš Sienos kaimo, kuris iškeliauja į Pasakų šalį lengvabūdei gražuolei Viktorijai Forester parnešti nukritusią žvaigždę, o vietoj jos randa savo Svajonę... Tai klasikinė naivuolio, pasišovusio įvykdyti mylimosios kaprizą, istorija – tikra pasaka su elfais ir goblinais, vaiduokliais ir vienaragiais, piktadariais ir raganomis. Kad rašytojui sukurti pasaką puikiai pavyko, liudija ir jam įteiktas „Mythopoeic“ apdovanojimas, skiriamas už geriausią pasaką suaugusiems.

Vertė: Vytas Pamerneckas.

Apžvalgos: skaityta.lt

Apie rašytoją: Vikipedija

geležinis_kulnas

3. Džekas Londonas

„Geležinis kulnas“

(Jack London „The Iron Heel“, 1908 m.)

ISBN: 978-9955-754-06-0.

Aprašymas: Amerikiečių literatūros klasiko Džeko Londono 1908 m. parašytas utopinis romanas. Oligarchija, išsigandusi, kad rinkimų keliu į valdžią JAV gali ateiti socialistai, 1912 m. užgrobia valdžią šalyje ir siekia su kitų šalių oligarchais valdyti visą pasaulį. Prasideda kelis šimtmečius užsitęsusi kova. Romane vaizduojami pirmieji šios kovos dešimtmečiai, apie kuriuos pasakoja revoliucionierių įsimylėjusi universiteto profesoriaus dukra.

Vertė: Raimundas Kaščius.

Apžvalgos: skaityta.lt.

Apie rašytoją: Vikipedija

vaikystės_pabaiga

4. Arthur C. Clarke

„Vaikystės pabaiga“

(Arthur C. Clarke „Childhood's End“, 1953 m.)

ISBN: 978-9955-754-10-7.

Aprašymas: 1953 m. pasirodęs pirmasis A. C. Clarke'o romanas „Vaikystės pabaiga“ priskiriamas prie geriausių jo ir apskritai fantastinės literatūros kūrinių. Žmonija jau buvo užkopusi ant pirmojo laiptelio, vedančio į kosmosą, kai duris į jį užtrenkė Siuzerenais praminti galingi ateiviai, pareiškę, kad žvaigždės – ne žmonėms. Ir ne tik todėl, kad būtų baudę žmones. Tiesiog laikė juos tam nepasirengusiais. Tačiau Siuzerenai sukūrė Žemę rojų: žmonėms nebegrėsė nei karas, nei badas, nei ligos. Visi galėjo gyventi kaip tik norėjo, nesirūpindami rytojumi. Bet kai kuriems žmonėms tokia būtis kėlė nerimą – ko dabar siekti, kodėl Siuzerenai tokie geranoriški, kodėl jie nenori pasirodyti žmonėms, koks tikrasis jų tikslas? Į visus klausimus anksčiau ar vėliau randami atsakymai, bet ar jie atneš džiaugsmą...

Vertė: Raimundas Kaščius.

Apžvalgos: skaityta.lt.

Apie rašytoją: Vikipedija

2009 m.

Sabrielė

5. Garth Nix

„Sabrielė“

(Garth Nix „Sabriel“, 1995 m.)

ISBN: 978-9955-754-13-8.

Aprašymas: Sabrielės mokslai Vyverlio koledže ėjo į pabaigą ir ji jau svajojo apie studijas Ancelstjero sostinėje. Čia įprastas gyvenimas niekuo nesiskiria nuo kitų miestų, kur mokytojai nedraudžia vaikščioti į kiną, kur skuba žmonės ir automobiliai ir... daug vaikinų, kurių taip trūksta mokantis „jaunųjų ledi“ koledže.
Aukštyn kojomis viską apvertė žinia apie Sabrielės tėvo dingimą. Jo ieškoti Sabrielė iškeliavo už Sienos, skiriančios Senąją karalystę, kurioje ji gimė, ir Ancelstjerą. Tačiau tai padaryti nebus lengva – Senojoje karalystėje viešpatauja magija, o valdžią siekia užgrobti iš Mirties ištrūkęs blogis.
„Sabrielė“ – pirmasis australų rašytojo Garth Nix trilogijos „Senoji karalystė“ romanas, kuris suteikė autoriui pripažinimą, o jo sukurtas pasaulis traukė visus „fantasy“ mėgėjus, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties ir kitų kriterijų.

Vertė: Vytautas Tunkūnas.

Puslapių: 264 p.

   

2010 m.

Rausvasis maras

6. Džekas Londonas

„Rausvasis maras“

(Jack London „The Scarlet Plague“, 1912 m.)

ISBN: 978-9955-754-18-3.

Aprašymas: 2013 metai smogė žmonijai netikėtai – maras nušlavė viską. Žemės populiaciją 2072-aisiais sudaro vos saujelė sulaukėjusių žmonių. Iš 40 klajoklių, gyvenančių San Fransiske, tik buvęs Berklio universiteto profesorius prisimena žmoniją sunaikinusį rausvąjį marą. Kad ir kaip rimtai apie prarastą civilizaciją senis kalbėtų, jo žodžiai vaikaičiams skamba lyg kvaila pasaka.
Kartu su Džeko Londono postapokaliptine apysaka „Rausvasis maras“ į knygą sudėti futuristiniai apsakymai („Galijotas“, „Viso pasaulio priešas“). Specialiai fantastikos žanro gurmanams – literatūros klasiko Džeko Londono versija apie nematomą žmogų („Šešėlis ir blyksnis“) ir ryšius su nežemiška civilizacija („Raudonoji dievybė“).

Vertė: Vytas Pamerneckas.

Puslapių: 192 p. Tiražas: 1000 egz.

Apie rašytoją: Vikipedija

Jankis karaliaus Artūro dvare

7. Markas Tvenas

„Jankis karaliaus Artūro dvare“

(Mark Twain „A Connecticut Yankee in King Arthur's Court“, 1889 m.)

ISBN: 978-9955-754-19-0.

Aprašymas: Tai antra pataisyta ir papildyta Marko Tveno fantastinio romano „Jankis karaliaus Artūro dvare“ laida. Marko Tveno romanas be abejonės gali būti vadinamas vienu geriausių šio rašytojo kūrinių. Šioje neįprastoje knygoje puikiai dera fantastika, parodija ir pozityvia energija spinduliuojantis humoras.
Markas Tvenas nemokėjo rašyti nuobodžiai ir šis romanas puikiai tai įrodo. Kartą, XIX amžiaus pabaigos Konektikute nenustygstantis vietoje ir imlus naujovėms jankis, dar vienose gatvės muštynėse gavęs per galvą, atsiduria karaliaus Artūro valdymo epochoje. Kunkuliuojančios amerikiečio energijos paveikti riteriai, didikai, žyniai ir vienuoliai, nuostabiosios damos ir paprasta liaudis prisiliečia prie civilizacijos teikiamos gerovės. Nevaržomą džiaugsmą viduramžių gyventojams kelia ir muilas, ir parakas, elektra, laikraščiai, telegrafas ir dar daugelis „stebuklų“.

Vertė: Vytas Pamerneckas.

Puslapių: 304 p.

Apie rašytoją: Vikipedija
© Viskas priklauso autoriams ir leidykloms :)
Pastabos? knygos [pas] landyne [taškutis] lt
Atnaujinta: 2014-04-03.